Domů / Novinky / Zemní vruty - všechny informace. Vyplatí se zemní vruty z bazaru?
Kategorie
Výrobci
Doprava po ČR

Cena dopravy je stanovena na základě výše objednávky a typu objednaného zboží.

  • Objednávka do 10.000 Kč - 249 Kč s DPH
  • Objednávka na 10.000 Kč - ZDARMA

 

Doprava zdarma se netýká betonových prvků (betonové podhrabové desky,  a směsí pro přípravu betonu. Zde je cena dopravy kalkulována individuálně.

 

Osobní odběr je samozřejmě ZDARMA vždy.

 

Při instalaci plotů a plotových systémů vám mohou pomoci naše návody.

Zemní vruty - všechny informace. Vyplatí se zemní vruty z bazaru?

Zemní vruty jsou perfektní náhradou klasického betonování nebo betonových patek. Na první pohled se zdají zemní vruty lehce dražší, ale v porovnání s betonáží a časem stráveným se sháněním, dovozem a mícháním betonu a samotným betonováním podle nás vychází zemní vruty mnohem výhodněji.

Obsah

 

Z čeho se zemní vrut skládá a na co si při koupi dát pozor?

Zemní vrut je v podstatě kužel svařený se šroubovicí speciálním zemním závitem. Na horní straně zemního vrutu (ta strana, která zůstane koukat ven) je buďto kruhový otvor, který slouží k ukotvení plotového sloupku pomocí šroubů a matic, ty jsou přivařeny zvenku k díře, tak abyste šroubem mohli dotáhnout plotový sloupek a nebo je na zemním vrutu U profil pro uchycení např. dřevěného trámku.

Na horní straně zemního vrutu jsou dále také díry pro vložení roxoru a zašroubování zemního vrutu do země. Šroubování můžete provést pomocí ocelové tyče, nebo roxoru, který provlečete dírami a nebo pro větší počet zemních vrutů můžete použít speciální T kříž pro šroubování zemních vrutů.

Naše zemní vruty se hodí pro rychlé a pevné uchycení plotových sloupků, zakládání staveb pergol, zahradních domků a různých jiných drobných staveb.

Zemní vruty nabízíme ve verzích STANDARD a PREMIUM, verze standard se vyznačuje výhodnou cenou, dobrou kvalitou a trvanlivostí. Verze Premium se vyznačuje velmi dobrým strojním provedením, extrémní trvanlivostí a odolností.

Naše zemní vruty Premium dosahují díky silnému pozinkování velmi dlouhé výdrže, kterou garantujeme minimálně na 50 let. Jedná se o zemní vruty od německého výrobce Krinner. O jejich kvalitě svědčí také to, že se na speciálních vrutech do země dají také zakládat plnohodnotné stavby, rodinné domy, sídla firem atp.

Jak se instalují zemní vruty jsme si dovolili shrnout ZDE v tomto manuálu o instalaci zemních vrutů, nebo ve zjednodušené podobě níže.

 

Zemní vruty pro plotové sloupky

Poté co zašroubujete vruty do země pomocí roxoru, nebo T kříže, můžete zemní vrut vysypat ostrohranným štěrkem do výšky zasunutí plotového sloupku, do hlavy zemního vrutu vložíte plotový sloupek a pomocí šroubů jej dotáhnete a dosypete ostrohranným štěrkem.

Dosypávání ostrohranným štěrkem není nutností, dosáhne se ale maximální pevnosti uchycení sloupku.

Ukázka zemního vrutu s kulatou hlavou a navařenými matkami- pro kulaté sloupky

zemní vruty - kulatá hlava

 

Do zemních vrutů lze instalovat pohodlně i plotové vzpěry, k tomu se používá tzv. držák plotové vzpěry do zemního vrutu, ve kterém je kloub, který dovolí naklopení plotové vzpěry k plotovému sloupku, Tento kloub v zemním vrutu je zobrazen na obrázku níže:

držák plotové vzpěry do zemního vrutu

 

Zemní vruty pro dřevěné trámky

Poté co zašroubujete vruty do země pomocí roxoru, nebo T kříže snadno vložíte dřevěný trámek do horního profilu, tento trám můžete pojistit pomocí vrutu, je nutné si vyvrtat díru do hlavy zemního vrutu a pak ji ošetřit proti korozi

Ukázka zemního vrutu s "U" hlavou pro dřevěné trámky

zemní vruty s U hlavou pro trámky

 

Vyplatí se zemní vruty z bazaru?

Bazarové zemní vruty jsou stále žádaný artikl. Jejich kvalita je ale velmi rozdílná a bazarové zemní vruty může postihovat plno problémů. Jedná se hlavně o narušení pozinkové vrstvy, dále naražení horního profilu, což znemužňuje dobře nasadit dřevěný trám a nebo sloupek do zemního vrutu, nebo o stržené závity v maticích, které se používají na dotažení plotových sloupků. Kromě narušené vrstvy pozinku sice jdou další problémy plnohodnotně řešit, ale pak už oproti novým zemním vrutům ztrácíte časovou výhodu s takovoutou stavbou.

 

Varianta zemních prutů STANDARD a PREMIUM

Zemní vruty nabízíme ve dvou variantách, STANDARD a PREMIUM.

  • Zemní vruty PREMIUM - verze Premium se vyznačuje velmi dobrým strojním provedením, velmi dlouhou trvanlivostí a odolností.
  • Zemní vruty STANDARD - verze standard se vyznačuje výhodnou cenou, dobrou kvalitou a trvanlivostí.