Domů / Svařované pletivo - obecný návod
Kategorie
Výrobci
Doprava po ČR

Cena dopravy je stanovena na základě výše objednávky a typu objednaného zboží.

  • Objednávka do 10.000 Kč - 249 Kč s DPH
  • Objednávka na 10.000 Kč - ZDARMA

 

Doprava zdarma se netýká betonových prvků (betonové podhrabové desky,  a směsí pro přípravu betonu. Zde je cena dopravy kalkulována individuálně.

 

Osobní odběr je samozřejmě ZDARMA vždy.

 

Při instalaci plotů a plotových systémů vám mohou pomoci naše návody.

Svařované pletivo - obecný návod

Svařované pletivo aneb proč vybrat právě svařované pletivo?

Svařované pletivo je doporučovanou volbou, pokud máte větší plemeno psa. Jednotlivé dáty na svařovaném pletivu jsou, jak už z názvu vyplývá, bodově svařované. To nám přináší pevnou konstrukci svařovaného pletiva.

Svařované pletivo nelze rozplést a také se hůře kouše, než pletivo klasické. Svařované pletivo je proto vhodné pro zahradu s větším plemenem psa. Svařované pletivo je dále také možné kombinovat s podhrabovými deskami. Další výhodou svařovaného pletiva je snazší montáž, prostě se rozbalí a připne na sloupky a vyšponuje se pomocí krepovacích kleští.

Nabídka svařovaného pletiva

Svařované pletivo aktuálně nabízíme ve dvou variantách. STANDARD a PREMIUM v barvě zelená PVC (RAL 6005).

Svařované pletivo STANDARD

Mnohem pevnější než klasické čtyřhranné pletivo, ve výškách 1 m až 2 m. Velikost oka 50x100 mm a průměr drátu 2,2 mm. Pro výšky 1,8 m a 2,0 m je průměr drátu 2,5 mm.

svařované pletivo standard

 

Svařované pletivo PREMIUM

Pevnější a odolnější než svařované pletivo STANDARD. Dodávané ve výškách 1,0 m až 1,5 m. Velikost oka 50x50 mm a průměr drátu 2,5 mm ve všech výškových provedeních.

svařované pletivo

 

Svařované pletivo a instalace ve členitém terénu

Svařované pletivo není příliš vhodné pokud máte na svém pozemku velmi členitý terén. Díky své konstrukci pomocí svarů se totiž hůře přizpůsobuje hrbolům, výmolům, strouhám a dalším těmto terénním nedokonalostem. Pokud je ale však pozemek celý z kopce, nebo nějaká jeho větší část, nepředstavuje to pro svařované pletivo problém.

Takto vypadá plot ve svahu a jeho stavba obecně z pletiva:

plot ve svahu

 

Svařované pletivo v kombinaci s podhrabovými deskami

Svařované pletivo se často instaluje na pozemky, jehož majitelé mají větší plemeno psa. Proto je dobré svařované pletivo kombinovat také s podhrabovými deskami, která zabrání podhrabání Vašeho psa ven, nebo cizího dovnitř.

Svařované pletivo v kombinaci s podhrabovými deskami může vypadat třeba takto:

svařované pletivo

 

Svařované pletivo a naše tipy k němu

Svařované pletivo doporučujeme instalovat na speciální sloupky s prolisem, které velmi usnadní montáž, lze ale ovšem použít i klasické kulaté sloupky. Na sloupky s prolisem se instaluje svařované pletivo tak, že se pletivo rozvine a přiloží ke sloupkům. Do nerezového očka si chytneme drát svařovaného pletiva a pomocí kleští na tyto očka, nebo kombinaček toto očko snadno nacvakneme přes prolis ve sloupku. Poté už jen pletivo snadno vypneme pomocí napínacích kleští. Velmi jednoduché a rychlé.

Plotové sloupky pro svařované pletivo se speciálním prolisem:

plotové sloupky s prolisem