Domů / Ploty
Kategorie
Výrobci
Doprava po ČR

Cena dopravy je stanovena na základě výše objednávky a typu objednaného zboží.

  • Objednávka do 10.000 Kč - 249 Kč s DPH
  • Objednávka na 10.000 Kč - ZDARMA

 

Doprava zdarma se netýká betonových prvků (betonové podhrabové desky,  a směsí pro přípravu betonu. Zde je cena dopravy kalkulována individuálně.

 

Osobní odběr je samozřejmě ZDARMA vždy.

 

Při instalaci plotů a plotových systémů vám mohou pomoci naše návody.

Ploty

Ploty

Ploty představují ohraničení nějakého územního celku - nejčastěji se pro stavbu plotů používá pletivo, které je oblíbené pro oplocení pozemků rodinných domů či firemních areálů. Ploty mají v dnešní době velké množství variant - pro ploty je k dispozici několik druhů konstrukce (drátěné ploty, betonové ploty, dřevěné ploty, kamenné ploty, wpc ploty) a také několik provedení (klasické ploty, neprůhledné ploty, gabionové ploty, bezpečnostní ploty...). V tomto článku se dozvíte o plotech naprosto vše a pro lepší přehlednost a orientaci v tomto souhrnném článku u plotech naleznete níže rozcestník.

Ploty - jejich varianty a provedení

V současné době lze ploty rozdělit na drátěné, kamenné a dřevěné.Všechny ploty mají plotové sloupky, které se betonují do země.

Drátěné ploty

Jsou zastoupeny ploty z klasického poplastovaného pletiva, svařovaného pletiva (novinka, kterou doporučujeme kvůli snadné instalaci) a v neposlední řadě také z plotových dílců. (dělíme na plotové dílce 2D a plotové dílce 3D)

Klasické (poplastované) pletivo by se dalo rozdělit na pletivo se zapleteným napínacím drátem (zkráceně "s ND") a na pletivo bez zapleteného napínacího drátu (zkráceně "bez ND"). Napínací drát slouží jako napínací prvek pletiva, který již pletivo obsahuje v sobě (tedy pletivo "s ND"), nebo jej připevníme až při montáži (tedy pletivo "bez ND", které vám doporučujeme). Díky potřebě manipulovat s napínacím drátem je instalace klasického (poplastovaného pletiva) poměrně technicky náročná a díky tomu doporučujeme přistoupit k nákupu svařovaného pletiva, které se snadno a rychle instaluje a navíc je pevnější, cena se vyrovná také na tom, že nepotřebujete napínací dráty, vázací dráty, napínáky apod.. Ušetřený čas s instalací plotu můžete věnovat dětem...

poplastované pletivo na plotu ve svahu

 

Svařované pletivo se skládá z jednotlivých drátů, které jsou k sobě bodově svařeny. Svařované pletivo je poté povrchově upraveno proti korozi pomocí pozinkování a poplastování materiálem PVC, v případě, že finální vzhled je "pouze" pozinkovaný, pak se pro výrobu pletiva použije již pozinkovaný drát. Toto pletivo nepotřebuje složitou instalaci napínacích drátů, díky tomu odpadá také nutnost použití napínáků (napínacích kladek), objímek pro napínáky a vázacího drátu a manipulace s těmito dráty, která je nepřijemná..

plot ze svařovaného pletiva

 

Plotové dílce vynikají svou pevnou stavbou, která zaručí ty nejpevnější a nejbezpečnější ploty. Plotové dílce se kromě barev dají rozdělit dle jejich konstrukce na: 2D a 3D.

2D plotové dílce jsou pevnějším plotovým prvkem, jejich konstrukce je realizována pomocí bodově svařených drátů, které spolu tvoří pevné jednotlivé plotové panely nebo chcete-li jednotlivá plotové pole. Každý horizontální drát je zdvojený pro pevnější konstrukci, konstrukce je díky tomu uhlazená a není rušená žádnými výstupky apod. Proto tento druh označujeme jako 2D plotové dílce.

3D plotové dílce jsou pak levnější variantou, která má svou konstrukci zpevněnou pomocí prolisů, které vystupují do prostoru, proto je označujeme jako 3D plotové dílce. Opět jde o konstrukci z bodově svařených drátů, kromě rozdílu ve zpevnění konstrukce pomocí prolisu se liší ještě sílou, nebo chceme-li průměrem použitých drátů, ty jsou u 3D plotových dílců slabší, tedy mají maenší průměr než u 2D plotových dílců.

plot z plotových dílců ve svahu

 

Kamenné ploty

Kamenné ploty je souhrnné obecné označení v podstatě pro 3 ploty - gabionové ploty, betonové ploty a sypané ploty. 

Gabionové ploty - jde o jednotlivé gabiony, přesněji gabionové koše, které jsou naplněny vzhledným kamenem. Jde o moderní náhradu kamenné zdi. Jednotlivé gabionové koše jsou k sobě spojeny a vytváří tak gabionovou zeď - z gabionů jsou dělat velmi vzhledné ploty, které mají také perfektní vlastnost a to útlum hluku.

gabiony

 

Betonové ploty - betonové ploty se skládají z jednotlivých betonových desek, které jsou zasazeny do betonových plotových sloupků, ve kterých je pro tyto desky vytvořena drážka. Jednotlivé betonové desky dodáváme v několika barvách - nejčastěji šedá a písková a také v několika provedeních. Ta tam je doba, kdy existovaly pouze šedivé desky ve tvaru obdélníku se vzorem pouze z jedné strany. Eso-pletivo.cz dokáže dodat betonové ploty v provedeních s oboustranným vzorem, v několika barvách a také v několika tvarech - základní tvar je obdélník 50x200 cm, dále je k dispozici užší obdélník, deska s obloukem, či jiné poloprůhledné typy betonových desek apod. 

betonový plot

 

Sypané ploty - jde v podstatě o plot z 2D plotových dílců, které jsou instalovány z obou stran speciálního plotového sloupku. Díky tomu vznikne prostor cca 20 cm, do kterého lze naskládat kameny podobně jako u klasických gabionů. Sypané ploty jsou tedy prostorově méně náročná alternativa gabionů.

sypaný gabionový plot

 

Dřevěné ploty

Dřevěné ploty lze rozdělit na 2 kategorie dle použitého materiálu k jejich stavbě, může jít o "čisté" dřevěné ploty a nebo o ploty z moderních WPC plotovek.

Čistě dřevěné ploty mohou být realizované jako plaňkové ploty, tedy poloprůhledné ploty, nebo je lze zakoupit také ve variantě dřevěných plotových dílců - panelů v tomto případě jde o ploty neprůhledné.

WPC plotovky se skládají ze směsi dřevěné moučky a pojiva. Jde tedy o moderní materiál se vzhledem dřeva, který díky jeho složení netrpí na klasické problémy dřeva. WPC je trvanlivý materiál (25 let a víc), který na slunci nebledne, nekroutí se, neplesniví a netrpí na vlivy UV záření tolik, jako klasické dřevo. Pro WPC plotovky je k dispozici příslušenství, které usnadní instalaci.

wpc plotovky, dřevěné plotovky

 

Základní principy stavby plotů

Ploty a jejich konstrukci spojují vždy plotové sloupky, pevnost sloupků tedy má velký vliv na pevnost plotu, proto začněme netradičně od nich. Plotové sloupky vždy absorbují nějakou sílu, kterou na ně přenáší plotový systém-plot jako takový. Zní to možná složitě a proto to vysvětlím ještě jinými slovy - aby plot držel v rovině - napnutý a kolmo k zemi, je k tomu potřeba pevné propojení plotu se zemí, které získáme právě díky plotovým sloupkům, na které působí např. tah napínacího drátu, zatížení od hmotnosti pletiva, hmotnost jednotlivých drátěných plotových dílců či panelů. Aby plot vydržel dlouho v nezměněné pozici, a byl co nejvíc bezúdržbový, je potřeba použití kvalitních a pevných plotových sloupků

Plotové sloupky pro drátěné ploty

Pro drátěné ploty z pletiva se používají kulaté plotové sloupky. Ty se nabízejí ve dvou průměrech - 38 mm a 48 mm a dále ve dvou tloušťkách stěny. Tento rozměr se označuje také jako síla stěny. Plotové sloupky nabízíme ve dvou variantách tlouštěk stěny a to 1,5 mm a 3,0 mm. Každý plotový systém se snažíme nabídnout ve třech cenových úrovních: EKONOMIK, STANDARD a PREMIUM. Plotové sloupky tedy mají rozměry: 38 mm průměr a 1,5 mm stěna pro EKONOMIK, 48 mm průměr a 1,5 mm stěna pro STANDARD a 48 mm průměr a 3,0 mm stěna pro PREMIUM. 

klasické plotové sloupky pro poplastované pletivo

 

Plotové sloupky s prolisem (montážní lištou) pro svařované pletivo

K dispozici jsou také kulaté sloupky s prolisem, nebo-li plotové sloupky s montážní lištou, které se používají pro svařované pletivo. Ty máme v jednom průměru a v jedné tloušťce stěny - tedy 48 mm a 1,5 mm. Prolis je na sloupcích proto, že se na něj pomocí nerezových oček připíná svařované pletivo. Plotové sloupky s prolisem, jsou tedy určeny pouze pro svařované pletivo.

plotové sloupky s montážní lištou pro svařované pletivo

 

Plotové sloupky obdélníkové - pro plotové dílce

Tyto plotové sloupky mají rozměr 60x40 mm - Tento druh plotových sloupků je určen pro plotové dílce a to jak ve variantě 2D, tak ve variantě 3D. Jde o dutý profil, nebo-li jekl s tloušťkou stěny 1,5 mm a obdélníkovým průřezem. Tento druh plotových sloupků nemáme ve více variantách, protože u plotových dílců narozdíl od pletiva nepůsobí na plotové sloupky žádný tah. Plotové dílce je také možné instalovat na kulaté plotové sloupky o průměru 48 mm.(tloušťka 1,5 mm nebo 3,0 mm)

obdélníkový plotové sloupek

 

Plotové sloupky pro dřevěné ploty

Plotové sloupky pro dřevěné ploty jsou často realizovány z gabionů či betonových tvárnic, které jsou známé také pod názvem "ztracené bednění" - to je dle mého názoru velmi vkusné ve "štípané verzi" a např. v pískové barvě.

 

Pokud byste si o druzích a výběru plotových sloupků obecně chtěli přečíst více, nabízím k dispozici další informace pro plotové sloupky.

 

Pletivové ploty - stavba plotu

Ploty z pletiva jsou stále nejpopulárnějšími ploty v České republice a na Slovensku a proto se podíváme na princip jejich instalace jako první. Začněme prosím srovnáním klasického poplastovaného pletiva a svařovaného pletiva, hodně lidí o existenci svařovaného pletiva neví a díky tomu si nevědomky zkomplikují práci, protože zvolí klasické poplastované pletivo

Stavba plotu svépomocí -  z klasického poplastovaného pletiva

Princip instalace klasického poplastovaného pletiva je v tom, že se zabetonují plotové sloupky do země s rozestupem 2,5 m až 3,0 m, k těmto plotovým sloupkům budeme instalovat i plotové vzpěry - pomocné plotové sloupky, které budeme instalovat do rohů plotu, do terénních zlomů, při změně směru a každých 25 m byť rovného plotu, tyto plotové vzpěry totiž zamezí ohnutí plotových sloupků při natažení napínacího drátu, tím se dostáváme už skoro k instalaci pletiva.

Natažení napínacího drátu spočívá v tom, že napneme napínací drát pomocí napínacích kladek (napínáků), které jsou přichyceny k plotovým sloupkům pomocí objímek. Ve chvíli kdy máme natažen napínací drát, tak můžeme začít s instalací poplastovaného pletiva nebo pozink pletiva. Funguje to tak, že se odehne drát na konci pletiva, nasadí se na napínací drát a prstem se přihne zase zpět. U pletiva se zapleteným napínacím drátem - s ND si pletivo rozviňte vedle plotu, poté vložte do napínáků napínací drát vpletený v pletivu a napněte. U pletiv "s ND" i "bez ND" je potřeba po instalaci nebo chceme-li navěšení na napínací drát pletivo napnout-vyrovnat místa, kde je pletivo více nahusto apod. Pro tuto činnost můžeme použít prsty u ruky, nebo speciálního napínáku.

U pletiva bez zapleteného napínacího drátu je tato činnost velmi jednoduchá. U pletiva se zapleteným napínacím drátem je to však někdy nereálné, protože je napínací drát strojně zapleten do konců ok - takovýto spoj je často velmi pevný a posunování pletiva je tak velmi ztížené, proto výrazně doporučujeme pletivo bez ND. Ještě se ale půjdeme spolu podívat na svařované pletivo, tam je totiž ještě jednodušší a navíc je svařované pletivo vhodné na zahradu, kde plánujete mít psy, či jiná zvířata, klasické poplastované pletivo se totiž skládá z jednotlivých poplastovaných drátů, které jsou propleteny mezi sebou a vytváří tak kosočtvercová oka, vzhledem k tomu, že dráty k sobě nejsou pevně spojeny, je problém s tím, že psi tato pletiva mohou rozplétat a celkově jsou méně odolné proti násilným vniknutím, než svařované pletivo, které je bodově svařeno v každém "čtverečku" pletiva.

K dispozici je kompletní návod na stavbu plotu z klasického pletiva a také nákupní seznam pro klasický plot je v něm vyjmenované vše co potřebujete ke stavbě plotu svépomocí). Nejste ještě rozhodnutí, zda je tento druh plotu pro vás to pravé? Nevadí, zde je k dispozici přehled plotových systémů.

 

Princip instalace svařovaného pletiva

...spočívá v tom, že se zabetonují plotové sloupky (klasické kulaté, nebo speciální s prolisem), a dále do kritických míst se stejně jako u klasického poplastované pletiva zabetonují vzpěry a  pletive se rozvine vedle sloupků, přiloží se k nim a pomocí nerezových oček nebo úchytek se připevní k plotovému sloupku. Pokud jsme r, do očka si vložíme jeden drát, nebo svar dvou drátů ze svařovaného pletiva a přiložíme na prolis ve sloupku, poté zmáčkneme kleštěmi a máme vytvořený spoj. V případě, že instalujeme svařované pletivo na klasické kulaté sloupky, doporučujeme použít úchytky se samořezným šroubkem.

Výhoda svařovaného pletiva, které se někdy označuje také jako svařovaná síť je v jeho velmi pevné stavbě, ta je totiž provedena z jednotlivých drátů, které jsou k sobě bodově svařené a takto svařená síť je velmi odolná jak proti poškození silou, tak proti rozpletení psími čelistmi. Svařované pletivo doporučujeme pro oplocení pozemku, kde se pohybují pejsci..- Svařované pletiva nabízíme ve verzích EKONOMIK, STANDARD a PREMIUM.

Svařované pletivo EKONOMIK má obdélníková oka s rozměrem 60x128 mm a průměrem drátu 2,0 mm.

Svařované pletivo STANDARD má obdélníková oka s rozměrem 50x100 mm a je vyhotoveno z drátu o průměru 2,2 mm

Svařované pletivo PREMIUM má čtvercová oka s rozměrem 50x50 mm a je vyhotoveno z drátu o průměru 2,5 mm

Pro svařované ploty máme také k dispozici kompletní návod na stavbu plotu ze svařovaného pletiva a také nákupní seznam pro plot ze svařovaného pletiva je v něm vyjmenované vše co potřebujete ke stavbě plotu svépomocí). Nejste ještě rozhodnutí, zda je tento druh plotu pro vás to pravé? Nevadí, zde je k dispozici přehled plotových systémů.

 

Legislativa plotů

Pokud si chcete postavit nový plot, nebo řešíte kdo se bude starat o ten starý, tak je tato sekce článku určená právě pro vás.

Vzhledem k tomu, že stavební zákon byl 1.1.2018 novelizován, tak došlo kupodivu k zjednodušení staveb plotů díky tomu máte poměrně volnou ruku. Stavba plotu se řídí dle zákona č.183/2006 Sb. - jde tedy o zákon o územním plánování  a stavebním řádu (tedy stavební zákon)

Co vše je či není nutné udělat před stavbou plotu?

  • Není nutné mít územní souhlas se stavbou plotu a zároveň není nutné stavbu plotu ohlašovat na stavební úřad pokud jde o plot do 2 m výšky
  • Zároveň nesmí plot hraničit s veřejným prostranstvím a musí být v zastavěné oblasti, pokud nejde o zastavěnou oblast či pokud plot hraničí s veřejným prostranstvím je nutné stavbu plotu ohlásit
  • Pokud splníte výše uvedené podmínky, tak není nutné, aby váš soused vyslovil souhlas se stavbou

Zajímavé je, že řádné označení hranice pozemků nemusí být z právního hlediska vždy provedeno jen plotem, tuto definici můžete vyčíst z nového občanského zákoníku, který pro označení hranice pozemků používá termín "rozhrada".

Rozhradou tedy může být:

  • plot - a to kovový, betonový a  dřevěný 
  • živý plot z keřů, stromů či jiných rostlin
  • strouha, mez
  • zídka
  • stromořadí 
  • cesta
  • jiné přírodní či umělé ohraničení

Jako vlastník plotu je označen ten, kdo tento plot či rozhradu vystavil. V tom případě je také na něm, aby se o tento plot či rozhradu staral tak, aby plnil svou funkci a nemohla díky němu vzniknout škoda sousedovi. Pokud není zřejmé kdo plot či chceme li rozhradu postavil, pak spadá údržba na oba sousedy, ale to pouze za předpokladu, že se plot nachází na společné hranici pozemků a zároveň, že se svou  konstrukcí zasahuje a náchází na obou pozemcích.

 

Zajímavostí je, že neexistuje povinnost mít svůj pozemek, nebo zahradu okolo domu oplocenou, nebo jinak označenou. 

 

Pletivové ploty

 

Pletivové ploty jsou nejčastějším provedením plotů v česku a na slovensku, bodují svou nízkou cenou, za kterou dostanete poměrně pevný a kvalitní plot. Pletivové ploty pro oplocení pozemku můžou být postaveny ze dvou druhů pletiv. Jde o klasické pletivo čtyřhranné, které se skládá z navzájem propletených drátů, které jsou často poplastovné (pogumované) zeleným PVC. Druhým druhem je svařované pletivo, které se skládá z drátů, které jsou v pletivu kladeny vertikálně a horizontálně a v každém jednotlivém oku pletiva je toto pletivo bodově svařené - to znamená, že je svařované pletivo mnohem pevnější než pletivo klasické. 

Pevnost pletiva je velmi důležitým parametrem pokud na své zahradě budete mít psa. Psi mají často tendenci pletivo rozkousat či rozplést a to zvlášť v období hárání, což se jim u svařovaného pletiva bude dělat velmi těžce.

Plot z klasického poplastovaného pletiva - stavba plotu svépomocí ve zkratce

Klasické pletivo nabízíme ve třech verzích - EKONOMIK, STANDARD a PREMIUM

Jednotlivé verze se od sebe liší velikostí ok v pletivu (čím větší oko tím levnější, ale méně pevné) a tloušťkou použitého drátu (čím je drát tlustší - má větší průměr - tím je pletivo pevnější a dražší).

Dále nabízíme pletivo ve více povrchových úpravách - a to v silné vrstvě zinku - tedy stříbrné pletivo a poté v zelené barvě - tedy drát je pozinkovaný a na něj je nanesena vrstva pvc (někdy se objevuje výraz pogumované pletivo), jde tedy o zelené pletivo, vznikne tak poplastované zelené pletivo - nejsme omezeni jednou barvou a poplastované pletivo dokážeme dodat ve více barvách - vhodné pro firmy, které mají velký a dlouhý plot a jeho barvu chtěji sladit např. s logem firmy.

 

Plot z klasického poplastovaného pletiva se skládá z plotových sloupků na které se do vhodných míst přimontují vzpěry (více v návodu na stavbu plotu svépomocí), ve chvíli kdy máme zabetonované plotové sloupky a plotové vzpěry, dostáváme se k instalaci napínáků napínacího drátu. Ty doporučujeme nainstalovat nahoře, uprostřed i dole - do napínáků se vloží napínací dráty a na tyto napínací dráty se navěsí pletivo (k prostřednímu napínacímu drátu se pletivo přiváže pomocí vázacího drátu).

K dispozici je ještě druhý druh pletiva, který už obsahuje napínací dráty nahoře a dole - ty jsou už strojně zapletené do pletiva. Tyto zapletené napínací dráty stačí vložit do napínáků a napnout. Pletivo se zapleteným napínacím drátem je ale paradoxně náročnější na instalaci, protože se hůř napíná a pletivo se po napínacím drátu huř posunuje, právě kvůli strojnímu zapletení. Toto pletivo nazýváme pletivo se zapleteným napínacím drátem, někdy zkráceně také jako pletivo s ND.

Plot ze svařovaného pletiva - nejpevnější pletivový plot Svařované pletivo nabí

zíme také ve třech verzích - EKONOMIK, STANDARD a PREMIUM

Jednotlivé verze se od sebe liší průměrem použitých drátů a velikostí ok k dispozici jsou pletiva z čistě pozinkovaných drátů - tedy stříbrné svařované pletivo

a nebo pletiva z poplastovaných drátů - tedy zelené svařované pletivo, či antracitové svařované pletivo. Svařované pletivo je mezistupeň mezi plotem s klasického pleteného pletiva a mezi plotem z drátěných plotových dílců.

Svařované pletivo je nový standard pro oplocení pozemku - jde tedy o pletivo s horizontální a vertikální svislou stavbou drátů (jednotlivé oka mají čtvercový nebo obdélníkový tvar), v místech všech ok v pletivu, tedy tam kde se dráty "setkají" je proveden bodový svar. Díky tomu je tedy svařované pletivo mnohem pevnější než klasické pletivo.

Stavba plotu svépomocí ze svařovaného pletiva je mnohem jednodušší než z klasického poplastovaného pletiva a to hlavně z toho důvodu, že se svařované pletivo instaluje na "speciální" plotové sloupky s prolisem resp. s montážní lištou.

Pro stavbu plotu svépomocí je tedy potřeba zabetonovat plotové sloupky s montážní lištou  a plotové vzpěry podobně jako u klasického pletiva. Samotná montáž svařovaného pletiva (mnohem jednodušší než u klasického pletiva) probíhá tak, že se pletivo přiloží k zabetonovaným plotovým sloupkům a připne se na ně pomocí nerezových oček. Pletivo je tedy připevněno k plotovým sloupkům a je potřeba jej napnout - napnutí proběhne tak, že se pomocí krepovacích kleští jednotlivá oka jemně zmáčknou, tím se zkrátí, a díky tomu se pletivo mezi sloupky napne. 

Ploty z plotových dílců 

Ploty z drátěných plotových dílců je nejpevnější druh drátěných plotových systémů. Plotové dílce získávají svou pevnost díky své stavbě ze silných drátů, které jsou k sobě bodově svařované.

Plotové dílce můžeme rozdělit na 2D plotové dílce a 3D plotové dílce.

2D plotové dílce mají stavbu ze silných drátů, které jsou bodově svařované do tvaru panelu. Horizontální tedy vodorovné dráty jsou zdvojené - to znamená, že stavbu plotového dílce velmi zpevňují. 2D plotové dílce jsou tedy nejpevnější druh drátěného oplocení a zároveň jsou designově uhlazenější, než 3D plotové dílce.

3D plotové dílce se skládají zpravidla ze slabších drátů, které jsou k sobě také bodově svařeny, ale k jejich zpevnění se používá 3D prolisů. Tyto prolisy zpevňují svým průhybem plotové dílce nahoře a dole, u vyšších plotových dílců i uprostřed. Díky průhybu, který vystupuje do prostoru se jim říká "3D". Designově nejsou tak čisté a uhlazené, jejich výhoda je nižší cena, se kterou se váže i nižší pevnost. 

Plotové dílce a stavba svépomocí

Plotové dílce se staví v podstatě velmi jednoduše, pouze se připevní k plotovým sloupkům pomocí objímek, které sevřou plotový dílec natolik, že nevyklouzne dolů resp. ven. Pokud tedy dodržíme přesnou rozteč plotových sloupků, tak se nám budou plotové dílce snadno instalovat. Nezapomeňte, že plotové dílce resp. plotové panely mají šířku vždy 250 cm. 

 

Drátěný plot v kombinaci s podhrabovými deskami - proti podhrabání psů ven.

Podhrabové desky jsou desky z betonu, nebo z plastu, které se z části zapustí do země pod plot a zabraňují podhrabání psů ven. Díky nim dokážeme tedy bezpečně zajistit, že náš pes neuteče ven, nebo že se cizí pes nedostane dovnitř. Podhrabové desky doporučujeme instalovat pro menší plemena psů pro všechny druhy oplocení pozemku. Pro větší plemena psů pak doporučujeme kombinaci podhrabových desek se svařovaným pletivem, nebo 2D či 3D plotovými dílci.

Stínící tkanina pro klasické drátěné ploty

 

 

Gabiony

Gabiony zastávají moderní provedení kamenné zdi. Oproti klasické stavbě kamenné zdi je v případě gabionů proces velmi zjednodušen, protože se kamení vkládá přímo do gabionových košů, které drží tvar krychle či kvádru. Tyto gabionové koše se poskládají na sebe, svážou se a vytvoří velmi pevnou a odolnou zeď.

Gabiony mají celou řadu výhod, protože se gabionové koše: 1005 neprůhlednost plotu a díky tomu zajištění úplného soukromí, dají se snadno skládat na sebe, jde o způsob suché výstavby - gabionovou zeď postavíme v jakýchkoli podmínkách a nepotřebujeme žádnou stavební chemii. Gabionovou zeď můžeme použít jako opěrnou zeď, která propouští vodu, Gabiony jsou velmi hezké na pohled a použitým kamenivem a jeho barvou se dají vytvářet různé vzory. Velkou výhodou je také tlumení zvuků a ruchů z ulice, gabiony zabrání také prostupu prachu a nečistot z ulice na váš pozemek. 

Gabiony nabízíme ve dvou verzích. Standard a Premium. Liší se od sebe sílou drátu, která je použita na konstrukci gabionu. Barevné provedení je vyhrádně pozink - tedy ve stříbrné barvě. Gabiony můžeme dodat v rozloženém stavu a nebo ve složeném stavu - ve tvaru gabionových košů. Pokud si přejete dodat gabiony v rozloženém stavu, je potřeba gabiony jednoduše složit a to tak, že se krajními oky proplete drátěná šroubovice, která zajistí spojení jednotlivých sítí v gabionový koš. 

Gabiony se instalují v podstatě velmi jednoduše. na uhutněnou zem, na dlažbu či betonový základ si naskládáme první řadu gabionů. Vnitřek gabionů si po obvodu vyskládáme pohledovým kamenem a vnitřek vysypeme štěrkem a nebo kamennou drtí apod. Ve chvíli kdy máme doskládanou první řadu gabionů tak budeme instalovat druhou řadu a to tak, že si složené koše naskládáme na tu první a dohromady spojíme pomocí nerezových oček, gabiony opět naplníme, uhutníme a uzavřeme a pokračujeme na třetí řadu a tak dále až do výšky, kterou požadujeme.  Gabiony doporučujeme pro moderní novostavby a to jako oplocení pozemku, opěrné zdi, lavičky, sedátka a další jiná dekorace.

Betonové ploty

Betonové ploty jsou alternativou ke gabionům. Tento druh oplocení je vyroben z litého betonu, který se odlévá do forem (forma na betonovou desku, forma na betonový sloupek), na vibračním stole se z tohoto betonu dostane přebytečný vzduch a zabrání se vzniku pórů. Do betonu se vkládají zpevňující armatury Z formy tedy získáme betonovou desku, která na sobě má zpravidla nanesený vzor alespoň z jedné strany. Méně časté jsou pak betonové desky, které mají vzor po obou stranách.

Betonové ploty nabízíme ve dvou provedeních, které se od sebe liší vzhledem, jde tedy o standardní betonové ploty jak je známe všude okolo a betonové ploty PREMIUM, které disponují velmi podrobnými a bohatými vzory, které mohou být doplněny velmi originální barvou. Betonové ploty PREMIUM nabízíme jako jedna ze dvou firem v České republice a díky speciálním formám pro odlevání litého vibrovaného betonu jde o unikátní výrobek na našem trhu. Betonové ploty STANDARD a PREMIUM

Betonové ploty se instalují jednodušeji než gabiony a to tak, že se zabetonují betonové plotové sloupky s drážkami. Do těchto drážek shora zasuneme betonovu desku až dolů a tam ji už vyrovnáne do vodorovna  Betonové ploty tedy zajišťují také úplné soukromí díky 100% neprůhlednosti podobně jako gabiony. 

 

Dřevěný plot

Dřevěný plot může být v současné době proveden ze dvou materiálů. Jedním je standardní dřevo a druhým je tzv. WPC, což je směs dřevěné moučky a pojiva z čehož vzniká moderní materiál, ze kterého se vyrábí WPC  plotovky. 

Klasické dřevěné plotovky samozřejmě umíme dodat, jde o impregnované klasické plotovky, které si můžete přetřít barvou, která se Vám líbí. 

WPC plotovky nabízíme také se širokým výběrem barev. Výhoda WPC plotovek je, že jsou po dobu minimálně 20 let tvarově něměnné, neztrácí barevný odstín vlivem slunce, neplesniví, nehnijí, nejsou napadány hmyzem a lýkožrouty a nemají další nevýhody tak jako klasické dřevěné plotovky. WPC je moderní materiál, který se skládá z dřevěné moučky a polymeru. Tento materiál byl patentován již v roce 1960 a bez velkých změn se vyrábí dodnes, proto je možné říct, že jejich trvanlivost je plně ověřená. WPC latě a fošny se velmi často používají na vyhotovení teras a chdníčků u rodinných domů. Výhodou WPC plotovek je také nulová údržba - ničím se nenatírají ani neimpregnují, zároveň se nijak neštípou ani nijak jinak nemění tvar.

Dřevěné plotovky a WPC plotovky se nejčastěji umisťují mezi plotové sloupky, které jsou zhotoveny ze ztraceného bednění. Mezi plotové sloupky se vloží příčník, který se pomocí šroubu a hmoždinky přišroubuje na každém konci. Na tento příčník se pak pomocí nýtů nebo šroubů uchytí plotovky ze zvoleného materiálu. 

 

Živý plot

Živý plot je z právního hlediska plnohodnotnnou rozhradou - tedy označením hranic pozemku stejně jako ostatní drátěné ploty z pletiva, plotových dílců, gabionů apod. 

Živý plot se může skládat z keřů, jehličnanů nebo dalších rostlin, které budou jednoznačným způsobem ohraničovat pozemek.

Nevýhodou živého plotu může být jeho neúčinnost v prvních letech růstu rostlin, to můžete dočasně vyřešit provizorní instalací levného lesnického pletiva

 

Oplocenka - plot z lesnického pletiva

Plot z lesnického pletiva nebo-li oplocenka je velmi snadná na postavení. Nabízíme kompletní příslušenství - lesnické pletivo (provedení EKONOMIK a STANDARD), dřevěné kůly a nerezové sponky. Lesnické pletivo nabízíme ve výškách 100 cm až 200 cm a v několika provedeních počtů vodorovných drátů

Lesnické pletivo EKONOMIK - průměr drátů výplně je 1,6 mm, průměr nosných dvou horizontálních drátů je 2,0 mm.

Lesnické pletivo STANDARD - průměr drátů výplně je 2,0 mm, průměr nosných dvou horizontálních drátů je 2,5 mm.

Každých 2,5 m až 3 m zarazíme do země dřevěný kůl, ve chvíli, kdy máme kůly zaražené jak potřebujeme přecházíme k montáží pletiva. Pletivo je potřeba vedle sloupků rozvinout  a přiložit k dřevěným kůlům do požadované výšky. Ve chvíli kdy jste s výškou a uchycením pletiva spokojení, pojistěte prosím lesnické pletivo v dřevěném kůli pomocí nerezových spon, které kladivem zaboucháte dovnitř sloupku.

Ploty na klíč

Nabízíme instalaci plotů na klíč