Domů / Plotové dílce aneb je pro mě tento plot vhodný?
Kategorie
Výrobci
Doprava po ČR

Cena dopravy je stanovena na základě výše objednávky a typu objednaného zboží.

  • Objednávka do 10.000 Kč - 249 Kč s DPH
  • Objednávka na 10.000 Kč - ZDARMA

 

Doprava zdarma se netýká betonových prvků (betonové podhrabové desky,  a směsí pro přípravu betonu. Zde je cena dopravy kalkulována individuálně.

 

Osobní odběr je samozřejmě ZDARMA vždy.

 

Při instalaci plotů a plotových systémů vám mohou pomoci naše návody.

Plotové dílce aneb je pro mě tento plot vhodný?

Plotové dílce jsou stále oblíbenějším způsobem oplocení, není divu, jedná se o velmi kvalitní, trvanlivé a vkusné provedení plotu. Plot z plotových dílců je pevný a odolný proti průniku. Bývá prakticky vždy vybaven podhrabovými deskami, které zabraňují podhrabání a zvyšují tak neprostupnost plotu pro psy a dravou zvěř.

Plotové dílce - jsou vhodné i pro vás?

Plotové dílce jsou velmi pevné a díky tomu těžce překonatelné, dodávají se ve výškách 103 cm až 203 cm, z nichž naši zákaznící nejčastěji volí variantu s výškou 153 cm. Častá je taky kombinace s podhrabovými deskami, které slouží pro zabránění podhrabání psů.

Plotové dílce se vyrabí ve dvou variantách:

  • 2D plotové dílce - všechny dráty svařené v jedné rovině, je použitý silnější drát, jde o designově čistší variantu. 2D plotové dílce můžete instalovat 2 způsoby. První způsob je, nainstalovat plotové dílce tak, jak je vidíte na levém obrázku níže, druhý způsob více chrání plot proti přelezení - obrázek vpravo. Každý u nás zakoupený 2D plotový dílec má obě tyto zakončení - na každé straně jedno.

plotové dílce2D plotové dílce   

 

  • 3D plotové dílce podobně jako u 2D plotových dílců - všechny dráty svařené, je použitý slabší drát a v horní, střední i spodní části plotového dílce je prolis, proto je nazýváme 3D plotové dílce. Tento prolis nám plotový dílec zpevňuje a proto není potřeba tak silný drát. 3D plotové dílce můžete instalovat 2 způsoby. První způsob je, nainstalovat plotové dílce tak, jak je vidíte na levém obrázku níže, druhý způsob více chrání plot proti přelezení - obrázek vpravo. Každý u nás zakoupený 3D plotový dílec má obě tyto zakončení - na každé straně jedno.

3D plotové dílce    3D plotové dílce

 

2D plotové dílce jsou designově čistší, 3D plotové dílce jsou zase o něco levnější, volbu necháme samozřejmě na Vás.

Plotové dílce se vyrábí tak, že se jednotlivé ocelové dráty vyskládají na šablonu a shora jsou k nim přitlačeny a bodově svařeny dráty napříč-horizontálně. Vždy následuje pozinkování. Pozinkování je proces, kdy se na kov nanáší zinek, který má antikorozivní účinky, materiál ochráněný zinkem nezrezne.

  • Galvanická aplikace zinku - pro plotové dílce, které se budou natírat, nebo poplastovávat PVC se aplikuje zinek galvanicky. Takto aplikovaný zinek lze totiž přetřít barvou (přesněji nátěrovou hmotou), protože barva na něm dobře drží.
  • Žárová aplikace zinku (žárové zinkování) - pro plotové dílce, které se už nijak povrchově upravovat nebudou se aplikuje zinek žárově. Takto upravené plotové dílce se nedají moc dobře přetřít barvou, ta na nich nedrží.

 

Plotové dílce nabízíme ve 3 barevných provedeních

Žárový pozink

Jde o přírozenou barvu zinku. Tento plotový dílec je vyroben z ocelových drátů, které jsou silně žárově pozinkované a ochráněné proti korozi a vnějším vlivům. Vhodné pro novostavby, satelitní městečka, nové čtvrti nebo pro oplocení areálu firmy.

Antracitová barva (PVC)

Jde o černo šedou - tedy antracitovou barvu. Tento plotový dílec, je vyroben z ocelových drátů, které jsou galvanicky pozinkované a na ně je nanesena prášková barva. Plotové dílce s takto nanesenou barvou se naloží do pece pro vypálení barvy a až poté jsou připraveny k instalaci na váš nový plot. Jedná se opět o variantu vhodnou k novostavbám, do nových čtvrtí či pro firemní areály. Dle stupnice RAL jde o barvu 7016.

Zelená barva (PVC)

Jde o klasickou plotovou zelenou barvu. Tyto plotové dílce jsou vyrobeny z ocelových drátů, které jsou galvanicky pozinkované, následně je na ně nanešena prášková barva, která se po založení do pece vypálí a vznikne charakterický "PVC" povrch. Poté jsou tyto plotové dílce připraveny na instalaci na Váš plot. Toto provedení je ve srovnání s plotovými dílcemi výše zmíněnými méně nápadné a proto je i jeho použití poměrně široké od novostaveb po starší objekty. Dle stupnice RAL jde o barvu 6005

 

Pokud jste si pro stavbu plotu kolem svého domečku vybrali plotové dílce, přikládáme zde pro vás návod na stavbu plotu z plotových dílců a nákupní seznam pro plot z plotových dílců. Pokud ještě přemýšlíte jaký plot postavit svépomocí, přikládáme srovnání jednotlivých plotových systémů.