Domů / Zemní vruty / Zemní vruty - příslušenství
Kategorie
Výrobci
Doprava po ČR

Cena dopravy je stanovena na základě výše objednávky a typu objednaného zboží.

  • Objednávka do 10.000 Kč - 249 Kč s DPH
  • Objednávka na 10.000 Kč - ZDARMA

 

Doprava zdarma se netýká betonových prvků (betonové podhrabové desky,  a směsí pro přípravu betonu. Zde je cena dopravy kalkulována individuálně.

 

Osobní odběr je samozřejmě ZDARMA vždy.

 

Při instalaci plotů a plotových systémů vám mohou pomoci naše návody.

Zemní vruty - příslušenství

(3)

Zemní vruty jsou vhodné tam, kde není možné nebo vhodné betonování sloupků, nebo tam, kde je stavba plotu dočasná. I když zemní vruty šetří práci, je třeba počítat, že plot s touto konstrukcí nebude vykazovat takovou pevnost a odolnost jako při betonování. V této sekci nabízíme příslušenství ke zemním vrutům.

 

Výhody zemních vrtů

  • rychlá montáž plotu, není třeba betonování a není třeba čekat na vytvrdnutí betonu
  • opakovatelná použitelnost
  • nevzniká "odpadní" zemina při instalaci plotu a beton v případě demontáže
  • možnost opakovaného použití

 


Vyberte parametry zboží

Zemní vruty - informace pod čarou

Zemní vruty představují urychlení stavby a ušetření nákladů za stavební chemii, její dopravu a zpracování. Jde o kužel s navinutou a přivařenou šroubovicí, tento kužel je zakončen kruhovou hlavou pro vsunutí plotových sloupků a nebo hranatou hlavou pro vsunutí dřevěného trámu. Obě hlavy dovolují zajištění sloupku nebo trámu pomocí šroubů, resp. vrutů. 

 

Zemní vruty montáž

Pro montáž zemního vrutu lze použít čistě tyč (často roxor), kterou vsunete do hlavy vrutu, díky tomu získáte velkou páku a vrut tak snadno zašroubujete do země, problém ale vzniká ve chvíli, kdy vrut máte z větší části zašroubovaný - v tuto chvíli má zemní vrut velký odpor kvůli zemině a také už nemáte takovou páku pro otáčení vrutem. Vhodnější proto je použití tzv. T kříže pro instalaci zemních vrutů. Ten zajišťuje prodloužení hlavy zemního vrutu a snadnější instalaci, protože do T kříže tlačíte a šroubujete jím v úrovni vašich ramen, zatímco zemní vrut poslední 3 otáčky šroubujete až u kotníků. 

 

Zemní vruty shrnutí výhod a informací

Zemní vruty nemusí představovat jen dočasné řešení - pokud správně zvolíte únosnost zemního vrutu a správně vrut zašroubujete je životnost takovéhoto základu více jak 25 let. 

Zemní vruty jsou perfektní vymoženost, která zajišťuje:

  • rychlou výstavbu za jakéhokoli počasí
  • dobrou únosnost vrutu a tím i konstrukce
  • dlouhou trvanlivost více jak 25 let