Domů / Ostnatý drát - tradiční ochrana podnikových areálů
Kategorie
Výrobci
Doprava po ČR

Cena dopravy je stanovena na základě výše objednávky a typu objednaného zboží.

  • Objednávka do 10.000 Kč - 249 Kč s DPH
  • Objednávka na 10.000 Kč - ZDARMA

 

Doprava zdarma se netýká betonových prvků (betonové podhrabové desky,  a směsí pro přípravu betonu. Zde je cena dopravy kalkulována individuálně.

 

Osobní odběr je samozřejmě ZDARMA vždy.

 

Při instalaci plotů a plotových systémů vám mohou pomoci naše návody.

Ostnatý drát - tradiční ochrana podnikových areálů

Ostnatý drát funguje jako ochrana firemních areálů nebo pozemků, dá se nainstalovat ve více řadách, tak aby plocha kterou na plotu zabírá byla větší.

Ostnatý drát a jak jej nainstalovat...

  • lze nainstalovat přímo na plotový sloupek pomocí kovové příchytky napínacího drátu a nebo se nasazuje pomocí bavoletů držáku (oboustranný Y bavolet na plotové sloupky , jednostranný bavolet) na ploty jak s klasickými sloupky, tak s hranatými.
  • Bavolet-tedy držáky pro ostnatý drát nabízíme ve dvou variantách, jedno stranný a oboustranný. Oboustranný bavolet pro ostnatý drát je ve tvaru písmene Y, jednostranný bavolet je ve tvaru poloviny písmene Y, je tedy nahnutý na jednu stranu a ostnatý drát se instaluje s tímto jednostranným držákem tak, aby byl držák vyhnutý směrem ven.

 

Oboustranné Y bavolety jsou nabízeny v provedení antracitový Y bavolet, zelený Y bavolet, pozinkovaný Y bavolet. V prakticky stejné nabídce jsou i jednostranné držáky či bavolety a to v provedeí antracitový jednostranný bavolet, zelený jednostranný bavolet a pozinkovaný jednostranný bavolet.

Na levém obrázku je zobrazen bavolet pro ostnatý/žiletkový drát jednostranný, na pravém obrázku je zobrazen bavolet pro ostnatý/žiletkový drát Y tedy oboustranný:

 jednostranný bavolet držák ostnatého drátu oboustranný bavolet držák ostnatého drátu

 

U Y bavoletu obvykle počítáme, že se bude instalovat ostnatý drát v šesti řadách. To znamená, že na jeden metr plotu padne šest metrů ostnatého drátu. U jednostranných bavoletů počítejte na jeden metr plotu 3 metry ostnatého drátu, budeme jej totiž instalovat ve třech řadách nad sebou.

Ostnatý drát se dá v případě instalace na Y bavolety kombinovat s žiletkovým drátem, který se posadí ko kolébky, kterou napnutím v Y bavoletech vytvoří ostnatý drát. Ukázku takové instalace přikládáme níže, návod jak na to se dozvíte v instalačním manuálu ostnatého drátu, který přikládáme ZDE.

ostnatý drát v kolébce z ostnatého drátu