Domů / Novinky / Z čeho postavit ten úplně nejlevnější plot?
Kategorie
Výrobci
Doprava po ČR

Cena dopravy je stanovena na základě výše objednávky a typu objednaného zboží.

  • Objednávka do 10.000 Kč - 249 Kč s DPH
  • Objednávka na 10.000 Kč - ZDARMA

 

Doprava zdarma se netýká betonových prvků (betonové podhrabové desky,  a směsí pro přípravu betonu. Zde je cena dopravy kalkulována individuálně.

 

Osobní odběr je samozřejmě ZDARMA vždy.

 

Při instalaci plotů a plotových systémů vám mohou pomoci naše návody.

Z čeho postavit ten úplně nejlevnější plot?

Pletivo ESO ♥ | - Nejlevnější plot? Jaké je nejlevnější pletivo    I nejlevnější plot má své použití, poslouží nenáročným majitelům, na chatu, nebo do jiných méně vytížených míst. V tomto rádci se podíváme na to, jak a z čeho ho sestavit.

Obsah

Nejlevnější pletivový plot jako nejlevnější plot vůbec

Pro ten úplně nejlevnější plot nabízíme zelené poplastované PVC pletivo s v kategorii EKONOMIK. Toto nejlevnější pletivo nabízíme ve výškách 100 cm, 125 cm a 150 cm. Plot má oko o velikosti 60x60 mm a je vyhotovené z drátu o průměru 2,4 mm. Toto drátěné pletivo není tolik pevné, na druhou stranu ušetříte cca 30% oproti pletivu kategorie standard.

plot z klasickeho čtyřhranného poplastovaného pvc pletiva

 

K pletivu potřebujeme plotové sloupky

Nejlevnější plotové sloupky nabízíme ve variantách o průměru 38 mm, ty lze použít na celý plot, ovšem pokud chcete výdrž celého plotu prodloužit a vyvarovat se předčasné údržbě plotu, volte alespoň do rohů plotové sloupky o průměru 48 mm. Mezi plotovými sloupky 38 mm a 48 mm je finanční rozdíl cca 20%.

Plotové sloupky 38 mm nedoporučujeme do horských oblastí a na větrná místa. V zimě může dojít k namrznutí plotu, tím celý plot ztěžkne a užší sloupky 38 mm to nemusí unést a mohou se ohnout.

K plotovým sloupkům jsou potřeba i plotové vzpěry, počet a umístění vzpěr na plot se dozvíte v tomto instalačním návodu jak celý plot z klasického čtyřhranného pletiva nainstalovat.

Napínací dráty a jejich počet

Z hlediska počtu napínacích drátů je nejlepší použít pletivo o výšce 100 cm, tam jsou nutné pouze 2 napínací dráty, horní a spodní (na ně je poté navěšeno pletivo), u 125 cm výšky jsou doporučené sice 3 řady napínacích drátů - nahoře, uprostřed i dole, ale není to nutné, můžete použít i 2 napínací dráty. U výšky 150 cm a výše je pak potřeba 3 napínacích drátů.

Co vše je tedy potřeba nakoupit ke stavbě plotu z klasického poplastovaného PVC pletiva se dozvíte v tomto odkaze.

Jak vypadá nejlevnější plot z plotových dílců?

Pokud se vám líbí plot z 3D plotových dílců, tak vás možná překvapíme, že i ten lze koupit ve velmi příznívé cenové kategorii.

Plotové dílce volíme z řady EKONOMIK

Plotové dílce Ekonomik v provedení 3D nabízíme jako základní modelovou řadu v nejlevnější cenové kategorii. Dostanete zelené plotové dílce, které jsou zhotoveny ze slabšího drátu o průměru 3 mm. Tyto plotové dílce nabízíme ve výškách 103 cm, 123 cm a 153 cm. Plotové dílce Ekonomik jsou zhruba o 50% levnější než plotové dílce Standard, nedosahují však takové odolnosti proti průhybu a celkové pevnosti. 

Plotové sloupky pro plotovové dílce

Plotové dílce lze instalovat na klasické kulaté sloupky o průměru 48 mm a nebo na doporučené plotové sloupky s rozměrem 60x40 mm. Rozdíl v ceně je pak 40% ve prospěch klasických levnějších plotových sloupků 48 mm. 

Co vše je potřeba pořídit pro stavbu plotových dílců se dozvíte v tomto návodu.

Návod, jak celý plot z 3D plotových dílců nainstalovat přikládám zde na tomto odkazu.