- Pletivo
- Plotové dílce
- Plotové sloupky a vzpěry
- Plotové příslušenství
- Plotovky
- Betonové ploty
- Brány a branky
- Gabiony
- Ostnatý drát, žiletkový drát a další ochrana proti přelezu
- Podhrabové desky a příslušenství
- Stavba plotu svépomocí
- Stínící tkanina na plot
- Zemní vruty
- Ploty na klíč
Cena dopravy je stanovena na základě výše objednávky a typu objednaného zboží.
- Objednávka do 10.000 Kč - 249 Kč s DPH
- Objednávka na 10.000 Kč - ZDARMA
Doprava zdarma se netýká betonových prvků (betonové podhrabové desky, a směsí pro přípravu betonu. Zde je cena dopravy kalkulována individuálně.
Osobní odběr je samozřejmě ZDARMA vždy.
Při instalaci plotů a plotových systémů vám mohou pomoci naše návody.
Návod na stavbu plotu - oplocenky z lesnického pletiva
Co je potřeba na oplocenku z lesnického pletiva?
- Pro stavbu naší oplocenky v rámci návodu využijeme lesnické pletivo o výšce 160 cm, je to nejpoužívanější rozměr, ovšem v našem portfoliu je rozměrů a provedení více. Konečná volba je proto samozřejmě na vás.
- Dřevěné kůly o průměru 8-12 cm s délkou min 210 cm, budeme je rozmisťovat po 3 m.
- Stejné dřevěné kůly, které použijeme jako vzpěry pro každý třetí „sloupek“ resp kůl (pro náročnější terén neb svah)
- Kladivo nebo palici na zabouchání dřevěných kůlů
- Hřebíky, nebo příchytky na uchycení pletiva k dřevěným kůlům
Postup stavby oplocenky
Oplocenku si můžete vyměřit pomocí stavebního provázku, na ten si můžete fixou poznačit rozestup kůlů, který volíme 3m.
Po tomto rozměření můžeme hloubit díry pro dřevěné kůly, tyto díry by měly být hluboké 50 cm, čím více tím lépe, pak je ale potřeba počítat s větší délkou kůlů a zároveň by díry měly být o něco menší než je průměr kůlu.
Díry lze hloubit více způsoby. Pomocí rýče, což je namáhavé a zdlouhavé, nebo pomocí zemního vrtáku, kdy pomocí otáčení vrtáku odstraňujeme z díry zeminu a nebo pomocí motorového zemního vrtáku se spalovacím motorem.
Po vyhloubení děr přejdeme k instalaci dřevěných kůlů. Tyto kůly jsme zvolili o výšce 210 cm, to znamená, že 50 cm přijde pod zem a 160 cm nám zůstane venku pro lesnické pletivo. Dřevěné kůly zaboucháme do země pomocí palice.
Pokud se nacházíme v naročném terénu nebo svahu, pak každý třetí dřevěný kůl podepřeme z venkovní i vnitřní strany podpěrným kůlem, který sahá do 2/3 výšky kůlu podepíraného/průběžného. Tyto podpěrné kůly by měly být také zasazeny do země 40-50 cm. Situace je znázorněna na obrázku níže:
Po úspěšné instalaci dřevěných kůlů na ně budeme instalovat lesnické pletivo. Naše lesnické pletivo má směrem k zemi zužující se oka, které znemožňují prostup menší zvěři v blízkosti povrchu země. Nezapomeňte jej tedy správně při instalaci orientovat menšími oky k zemi.
Lesnické pletivo si rozmotáme a položíme vedle sloupků. Pomocí hřebíků nebo přibíjecích oček si přichytneme lesnické pletivo na první sloupek oplocenky. Lesnické pletivo si nyní rozumně našponujeme a pomocí hřebíků nebo oček připneme na druhý sloupek atd. Pro výšku pletiva 160 cm používejte cca 10 hřebíků nebo oček na jeden kůl. Jak připevnit lesnické pletivo pomocí nerezových oček je ukázáno v následujícím obrázku:
Gratulujeme, máte postavenou oplocenku z lesnického pletiva.