Domů / Zemní vruty - návod na montáž
Kategorie
Výrobci
Doprava po ČR

Cena dopravy je stanovena na základě výše objednávky a typu objednaného zboží.

  • Objednávka do 10.000 Kč - 249 Kč s DPH
  • Objednávka na 10.000 Kč - ZDARMA

 

Doprava zdarma se netýká betonových prvků (betonové podhrabové desky,  a směsí pro přípravu betonu. Zde je cena dopravy kalkulována individuálně.

 

Osobní odběr je samozřejmě ZDARMA vždy.

 

Při instalaci plotů a plotových systémů vám mohou pomoci naše návody.

Zemní vruty - návod na montáž

Zemní vruty jsou náhradou klasického uchycení sloupku do díry betonem, z toho vyplývá vlastnost ušetření stavební chemie, tedy cementu, ale zároveň ušetření od byrokracie, protože plot postavený na zemních vrutech se považuje za mobilní stavbu a nepodléhá tedy pod stavební povolení.

Montáž zemních vrutů

Zemní vrut si přiložíme ke středu požadovaného umístění tak, abychom viděli na špičku vrutu. Špičku si umístíme do středu a zemní vrut zvedneme tak, aby byl kolmo k zemi. Pomocí roxoru, který prostrčíme dírami v zemním vrutu můžeme začít otáčivým pohybem zavrtávat zemní vruty do země. Je potřeba kontrolovat kolmost vrtání zemních vrutů v průběhu celého procesu. Pokud budeme zemních vrutů zavrtávat více, je lepší použít přípravek pro snadnější zavrtání zemních vrutů tzv. T kříž.

Pokud budeme zemní vruty zavrtávat do země s kamenitým podložím, můžeme si ověřit, zda v tomto místě půjde zemní vrut zavrtat. Použijeme vrtačku a dlouhý SDS vrták, kterým si díry pro zemní vruty předvrtáme a zároveň zjistíme, zda v cestě „nestojí“ kámen.

Zajímavostí je, že na zemních vrutech nemusí stát jen plot, ale jde na nich založit i celá dřevostavba. Zemní vruty otáčením hutní zeminu pod sebou a jsou tak v zašroubovaném stavu velmi pevné.

Gratulujeme, máme zavrtané zemní vruty, nyní se můžeme přesunout na např. na montážní návod klasického plotu z PVC poplastovaného pletiva.