Domů / Novinky / Jaké existují druhy plotů a kolik stojí takový plot?
Kategorie
Výrobci
Doprava po ČR

Cena dopravy je stanovena na základě výše objednávky a typu objednaného zboží.

  • Objednávka do 10.000 Kč - 249 Kč s DPH
  • Objednávka na 10.000 Kč - ZDARMA

 

Doprava zdarma se netýká betonových prvků (betonové podhrabové desky,  a směsí pro přípravu betonu. Zde je cena dopravy kalkulována individuálně.

 

Osobní odběr je samozřejmě ZDARMA vždy.

 

Při instalaci plotů a plotových systémů vám mohou pomoci naše návody.

Jaké existují druhy plotů a kolik stojí takový plot?

Pletivo ESO ♥ | - Jaké existují druhy plotů a kolik stojí takový plot?    Ploty zažívaly a stále zažívají postupný vývoj a díky tomu můžeme vybírat při oplocení pozemku z mnoha druhů různých plotových systémů.

V textu jsou dále plotové systémy očíslovány od finančně nejméně nákladného.

Přehled plotových systémů

 

1. Klasické čtyřhranné poplastované pletivo

Klasické drátěné pletivo je stálým artiklem pro stavbu klasického plotu. Jeho výhodou je nízká cena a celkem jednoduchá instalace. Toto drátěné pletivo je tvořeno zapletenými dráty do sebe, jeho výhoda také je, že jej lze snadno spojovat a rozpojovat pomocí vytočení jednotlivých drátů. Klasické čtyřhranné pletivo nabízíme v barevné variantě pozink, poplastované PVC zelené pletivo a poplastované PVC antracitové pletivo. U každé barvy nabízíme více cenových provedení:

  1. EKONOMIK - levné pletivo u kterého se nižší ceny dosahuje použitím slabšího drátu a větších ok v pletivu, nemá to však vliv na jeho trvanlivost a výdrž
  2. STANDARD - standardní kvalita provedení, pevný drát, oka v pletivu 50x50 mm, nejčastější varianta
  3. PREMIUM - prémiová kvalita provedení, velmi pevný drát, oka 50x50 mm

Všechny varianty jsou bezúdržbové a stejně trvanlivé.

Klasické pletivo lze v kombinaci s podhrabovými deskami, (které slouží proti podhrabání psa ven) použít pokud vlastníte menší plemeno psa. Pokud máte větší nebo agresivnější plemeno, je vhodné použít pevnější svařované pletivo níže.

2. Svařované pletivo

Svařované pletivo je dokonalejší sourozenec klasického drátěného pletiva. Jeho výhoda je ve velmi snadné montáži (snadnější než klasické pletivo) a velké odolnosti. Jde totiž o pletivo, s čtvercovými nebo obdélníkovými oky, které je bodově svařované v každém jednotlivém rohu oka. V takovémto pletivu je tedy nespočet svarů, které zajišťují velkou odolnost a “tuhost” celého plotu a proto je svařované pletivo vhodné pro jakékoliv plemeno psa.

Toto pletivo lze rovněž kombinovat s podhrabovými deskami, které se staly moderní náhradou klasické plotové podezdívky.

Svařované pletivo nabízíme ve dvou provedeních:

  • STANDARD - s okem 50x100 mm a drátem 2,2 mm jde o velmi odolné pletivo
  • PREMIUM - s okem 50x50 mm a drátem 2,5 mm jde o nejpevnější pletivo v nabídce vůbec

Pokud bychom si měli my stavět pletivový plot, tak rozhodně ze svařovaného pletiva.

3. Betonové ploty

Betonové ploty jsou sestavou z jednotlivých betonových desek, naskládaných nad sebe do speciálních betonových sloupků s drážkou. Poslední dobou jsou betonové ploty stále velmi oblíbenější. Výhody betonových plotů jsou v snadné montáži, neprůhlednosti a ceně oproti podobnému řešení z gabionů. Lze je také snadno kombinovat s dřevěnou výplní, či s výplní z tahokovu. Betonové ploty nabízíme v několika barevných provedeních a zároveň nabízíme 2 modelové řady- Standard - jde o klasické betonové panely se vzorováním. Premium - jde o unikátní betonové panely s krásným a bohatě vypracovaným vzorem, které v ČR nabízíme my a kromě nás už jen jedna firma.

4. Plotové dílce

Plotové dílce jsou nejpevnějším drátěným plotovým systémem,jejich výhodou je, že jde o velmi pevně svařené (podobnou technologií jako svařované pletivo) plotové panely, které jsou velmi odolné proti poškození a ohybu. Plotové dílce nabízíme ve dvou variantách - 2D a 3D, dále pak ve 3 barevných provedeních - pozink, poplastováno PVC zelená a poplastováno PVC antracit.

3D plotové dílce jsou zpevněny proti prohnutí pomocí dvou či tří průhybů. (vyšší plotové dílce mají průhyby 3).

3D plotové dílce pak také nabízíme v provedeních: EKONOMIK (použitý drát 3 mm), STANDARD (použitý drát 4 mm) a PREMIUM (použitý drát 5 mm).

2D plotové dílce máme v nabídce ve verzi Premium - jde o nejpevnější drátěný plot vůbec. Dráty použité pro výplň plotového dílce jsou o průměru 5 mm, zpevňující horizontální dráty jsou pak o průměru 6 mm. 2D plotové dílce jsou podle našeho názoru designově čistší, bohužel dražší než 3D plotové dílce.

I plotové dílce se velmi často kombinují s podhrabovými deskami.

5. WPC plotovky

WPC plotovky, nebo také dřevoplastové plotovky se v posledních letech stávají čím dál tím více oblíbenějšími. Jejich výhody tkví v dlouhé trvanlivostí, bezúdržbovosti a přirozeném vzhledu. Jde o ekologický materiál složený z dřevěné moučky a polymeru. Výhodou spojení těchto materiálů je zachování dřevěného vzhledu, ale eliminování nevýhod klasických dřevěných laťkových plotů. Díky tomu se zaručuje jejich trvanlivost na více než 25 let. WPC plotovky se instalují často mezi betonové sloupky klidně ze ztraceného bednění. Jednotlivé WPC latě na plot se přišroubují k nosnému profilu-nosníku a takto spojené plotové pole se přichytí do betonu pomocí 4 šroubů (2 šrouby pro jeden nosník)

6. Plot z gabionů - gabionové sítě, gabionová zeď

Gabiony mají poměrně dlouhou historii sahající kupodivu až 7000 let zpět, tehdy se používaly jako proti erozivní ochrana řek. Gabiony se používají nejen ke stavbě plotů, lze je použít také pro stavbu opěrných zdí. Jejich výhodou je velmi dlouhá trvanlivost, gabiony mají velmi dobré zvukové tlumící vlastnosti (např. od silnice) a přírodní vzhled. Další výhodou ve vlhkých místech je, že nepotřebují drenáže na odvod vody. Gabiony jsou moderní náhradou klasického kamenného plotu nebo kamenné zdi. Jednotlivé gabionové koše jsou naplněny kamením a provázány pomocí kovových spirál, takto postavená gabionová zeď je velmi odolná a vydrží několik desítek let. Do plotu z gabionů lze vložit také plotové dílce, nebo WPC plotovky. Plot z gabionů je nejvyšší metou v “plotovém řemesle” a představuje nejvyšší úroveň bezpečnosti, trvanlivosti a tlumení okolních ruchů.

Pozn.: Všechny kovové plotové systémy, které nabízíme jsou pečlivě ošetřeny proti korozi a to vždy pomocí pozinkování a v případě barevných variant pak ještě barvou či PVC. Díky těmto technologiím si tak můžete postavit plot svépomocí, který Vám vydrží více než 25 let. Pokud se stavbou plotu nechcete mít starosti, nabízíme také profesionální, ale cenově rozumnou stavbu plotu na klíč.