Domů / Novinky / Jak správně vybrat plotové sloupky k plotu a neudělat chybu?
Kategorie
Výrobci
Doprava po ČR

Cena dopravy je stanovena na základě výše objednávky a typu objednaného zboží.

  • Objednávka do 10.000 Kč - 249 Kč s DPH
  • Objednávka na 10.000 Kč - ZDARMA

 

Doprava zdarma se netýká betonových prvků (betonové podhrabové desky,  a směsí pro přípravu betonu. Zde je cena dopravy kalkulována individuálně.

 

Osobní odběr je samozřejmě ZDARMA vždy.

 

Při instalaci plotů a plotových systémů vám mohou pomoci naše návody.

Jak správně vybrat plotové sloupky k plotu a neudělat chybu?

Sloupky na plot existují ve více verzích, každá se hodí na něco jiného, pojďme si je rozebrat a dozvědět se o plotech více.

Obsah

Plotové sloupky o průměru 38 mm

Sloupky na plot o průměru 38 mm se využívají jako průběžné sloupky pro dosažení co nejlevnějšího plotu, doporučujeme je kombinovat s řadou pletiv EKONOMIK, nebo STANDARD a to z toho důvodu, že tyto pletiva jsou poměrně lehká, pletiva vyšších řad jsou vyhotoveny z drátu většího průměru, což má vliv na hmotnost pletiva a na zatížení sloupků a je tedy třeba volit sloupky robůstnější.

Pokud chcete stavět plot z plotových sloupků 38 mm, tak doporučujeme do rohů, na začátek a na konec pletiva použít sloupky o průměru 48 mm a to proto, že rohy a konce jsou nejnamáhanější místa plotu co se ohybu týče.

Plotové sloupky o průměru 48 mm

Sloupky na plot o průměru 48 mm se používají jako koncové a průběžné, použijte je pokud chcete kvalitní a trvanlivý plot a zároveň jsou také doporučené pro pevná, ale těžká pletiva řady PREMIUM. Na plotové sloupky 48 mm se také dají instalovat plotové dílce. Pro velkou odolnost a trvanlivost plotu nabízíme plotové sloupky PREMIUM s tloušťkou stěny 3,0 mm. Sloupky na plot o průměru 48 mm také doporučujeme do větrných míst a do horských oblastí, kde na plot působí velký chlad a zároveň plot namrzá a tím celý těžkne.

Plotové sloupky o průměru 60 mm

Plotové sloupky o průměru 60 mm se používají k plotovým brankám, případně k malým bránám. V obou případech doporučujeme použít plotové vzpěry.

Plotové sloupky s profilem 60x40 mm

Plotové sloupky s rozměrem profilu 60x40 mm se používají výhradně pro instalaci plotu z plotových panelů, jsou v jednom pevnostním provedení a v odpovídajících barvách k plotu.

Plotové sloupky betonové

Plotové sloupky z betonu se používají obvykle pro stavbu betonových plotů, jejich výhodou je, že se dají snadno kombinovat s dalšími výplněmi. A to například tak, že plotové sloupky obsadíte pro příklad do výšky 50 cm betonovými deskami a zbytek výšky už obsadíte pomocí moderních WPC plotovek, 2D či 3D plotových dílců, dřevených prken nebo velmi moderního tahokovu.