Domů / Gabiony / Gabionové koše
Kategorie
Výrobci
Doprava po ČR

Cena dopravy je stanovena na základě výše objednávky a typu objednaného zboží.

  • Objednávka do 10.000 Kč - 249 Kč s DPH
  • Objednávka na 10.000 Kč - ZDARMA

 

Doprava zdarma se netýká betonových prvků (betonové podhrabové desky,  a směsí pro přípravu betonu. Zde je cena dopravy kalkulována individuálně.

 

Osobní odběr je samozřejmě ZDARMA vždy.

 

Při instalaci plotů a plotových systémů vám mohou pomoci naše návody.

Gabionový koše 30x30x30 cm, oko 5x5 cm, drát 3,5 mm


Žádné hodnocení. Kód: 0294
Gabiony STANDARD o rozměru 30x30x30 cm jsou moderní náhradou klasické kamenné zdi. Velikost oka 5x5 cm, průměr 3,5 mm.
Dostupnost: NA DOTAZ
0,00 Kč bez DPH
0,00 Kč s DPH , plus doprava
 
Gabionový koše 30x30x30 cm, oko 5x5 cm, drát 3,5 mm

Gabionové koše STANDARD s rozměrem 30x30x30 cm, s velikostí oka 5x5 cm, s průměrem drátu 3,5 mm.

Gabiony jsou moderním prvkem, který tvoří oplocení pozemku pomocí gabionových sítí, tyto jednotlivé gabionové sítě jsou spojeny do gabionových košů pomocí nerezových oček a tyto gabiony jsou naplněny neštípaným kamenem. 

Gabionové koše jsou moderní náhradou klasických kamenných zdí a lze je použít k celkovému oplocení pozemku, nebo pouze pro stavbu sloupků pro kované plotové panely. Jejich stavba je velmi jednoduchá a podle zemního podloží je lze stavět do výšky i bez betonových základů.

Montáž gabionů a gabionovýh košů

Pro gabiony máme zpracovaný kompletní návod pro instalaci. Doporučujeme si jej nastudovat, v podstatě jde o složení gabionových košů pomocí nerezových oček a drátěných spojek/táhel a o správné naplnění gabionových košů neštípaným kamenem po okrajích, tedy z pohledových stran. Vnitřní prostor můžeme vyplnit štěrkovou drtí. Jednotlivé gabiony naskládané na sebe a za sebe spojíme ještě jednou k sobě navzájem pomocí nerezových oček. 

Praktické zkušenosti s gabiony a gabionovými košemi

Gabiony jsou moderním plotovým prvkem, jde v podstatě o moderní kamenné zdi, které se dají použít jako oplocení pozemku, plotové sloupky pro plotové dílce a nebo jako opěrná zeď v omezeném rozsahu.

Ploty a plotové systémy se snažíme nabídnout ve třech provedeních

Tyto kategorie jsou pojmenovány následovně, tj. levnější EKONOMIK, standardní STANDARD a nejpevnější provedení PREMIUM.


Provedení EKONOMIK

Modelové řady EKONOMIK znamenají, že jde o levnější provedení plotu, což se často dosahuje použitím drátů s menším průměrem, či případně použitím větších ok mezer mezi dráty, či menší tloušťkou použitého materiálu. Toto provedení nemá vliv na trvanlivost, či na kvalitu plotu a použitého materiálu, ale na pevnost a odolnost.


Provedení STANDARD

Modelové řady STANDARD znamenají, že jde o provedení plotu v nejlepším poměru mezi "cenou a výkonem". Jde o provedení s pevnými dráty a menšími oky, což zaručuje lepší pevnost a větší odolnost proti průniku cizích osob či zvířat dovnitř.


Provedení PREMIUM

Modelové řady PREMIUM znamenají, že jde o ploty a plotové systémy provedení s nejpevnějším drátem, tedy drátem s největším průměrem. Dále jsou použity ještě menší oka pro co největší pevnost, či materiál s vysokou tloušťkou stěny. Tato modelová řada plotů je to nejlepší a nejpevnější co dokážeme nabídnout.
 

PVC, pozink nebo nátěr? Vše o povrchových úpravách, které aplikujeme na ploty

Každý náš plotový prvek má vlastní povrchovou úpravu-ošetření proti korozi pomocí pozinkování. Na tuto vrstvu může být dále aplikovaná barva, či PVC. 

Pozinkování (pozink)

Pozinkování, zinkování, nebo nejčastěji pozink je označení pro povrchovou úpravu pletiva, plotových dílců, plotových sloupků a dalšího příslušenství pro oplocení pozemku, které velmi dobře chrání kov proti korozi. Pozinkování se provádí dvěma způsoby:

  1. Galvanické pozinkování slouží jako první vrstva, na kterou se vždy aplikuje další, druhý povrch, většinou barva, nebo PVC. Materiál se namáčí v zinkové lázni a pozinkování probíhá na základě eletrochemické reakce.
  2. Žárové pozinkování probíhá tak, že roztavený zinek se nanáší na kov a vytváří na něm finální povrch, který nelze přetřít barvou, tento způsob je použit u všech plotových výrobků, kde je finální barvou pozink.

PVC

Jde o pletivo, plotové dílce, nebo další příslušenství, které je galvanicky-v lázni pozinkované a na tuto vrstvu zinku je nanešen roztavený PVC-Poly Vinyl Chlorid. PVC chrání první vrstvu proti mechanickému poškození.

Prášková barva

Jde o pletivo, plotové dílce nebo další příslušenství, které je galvanicky-v lázni pozinkované a na tuto vrstvu je nanešena odolná vrstva práškové barvy, která se vypaluje v peci pro vysokou odolnost, jde o tzv. komaxit.

Specifikace
Průměr drátu gabionu Průměr drátu znamená pro gabiony větší nebo nižší pevnost. I malý rozdíl 0,5 mm má podstatný vliv na pevnost. 3.5 mm
Velikost oka gabionu Velikost oka má u gabionů vliv na použitou frakci kamení. Frakce kamení je parametr velikosti jednotlivých kamenů. 5 x 5 cm
Velikost gabionu Velikost gabionů má vliv na manipulaci. Čím hlubší gabiony jsou tím hůře se do nich skládá kamení, zvlášť když jde o horní řadu. 30 x 30 x 30 cm
Štítky
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.