Domů / Gabiony
Kategorie
Výrobci
Doprava po ČR

Cena dopravy je stanovena na základě výše objednávky a typu objednaného zboží.

  • Objednávka do 10.000 Kč - 249 Kč s DPH
  • Objednávka na 10.000 Kč - ZDARMA

 

Doprava zdarma se netýká betonových prvků (betonové podhrabové desky,  a směsí pro přípravu betonu. Zde je cena dopravy kalkulována individuálně.

 

Osobní odběr je samozřejmě ZDARMA vždy.

 

Při instalaci plotů a plotových systémů vám mohou pomoci naše návody.

Eshop s gabiony, gabionové ploty a sítě

(5) Gabiony, gabionové sítě a koše

Gabiony jsou velmi oblíbenou náhradou kamenných zdí. Jde o gabionovoé koše, či chcete-li sítě, které jsou vyplněny kamenem a spojeny k sobě navzájem pomocí oček. Takto spojené gabiony vytváří gabionovou zeď, která má velmi dobrou tlumící vlastnost, trvanlivost a odolnost např. proti vodě. Jednotlivé gabionové koše od nás můžete dostat také složené, pak je jen třeba vyplnit je kameny a spojit k sobě navzájem, gabiony můžete stavět za jakéhokoli počasí a navíc ušetříte stavební chemii - žádná není potřeba.

 

Gabiony nabízíme ve dvou provedeních - STANDARD a PREMIUM. Liší se od sebe velikostí ok a tloušťkou drátu. Pro gabiony máme zpracovaný instalační manuál, kde jsou vysvětleny podrobnosti, tento manuál naleznete po kliknutí na červené tlačítko..


Vyberte podkategorie Gabiony :
Vyberte parametry zboží
Skladem
Výrobků na stranu: 12 24 48 108 Třetinová galerie Malé řádky
 Název Cena
Výrobků na stranu: 12 24 48 108
 Název Cena

Gabiony jako náhrada kamenné zdi

Gabiony jsou moderní náhradou kamenných zdí. Kamenivo je uloženo v tzv. pozinkovaných gabionových koších a spojeno pomocí spirál, které splétají jednotlivé stěny a koše dohroady a táhel, které jako výztuž zvyšují pevnost gabionového koše  a následně i celé gabionové zdi.

I v případě gabionových zdí je potřeba správně zhotovit základ a jednotlivé koše provázat. Základ se realizuje podle parametrů gabionové zdi (výška, šířka) a charakteru podkladové zeminy (únosnost). Při dobré technologii stavby a správné realizaci základů jsou gabiony velmi trvanlivou a esteticky přijemnou formou oplocení. Postup stavby gabionových zdí shnujeme v samostatném návody ZDE.

Z gabionů lze stavět i tzv. opěrné gabionové zdi. Zde je však již, pro zohlednění únosnosti, (lespoň typový) statický výpočet nezbytný.