Domů / Co vše je potřeba nakoupit pro stavbu plotu z pozinkovaného pletiva?
Kategorie
Výrobci
Doprava po ČR

Cena dopravy je stanovena na základě výše objednávky a typu objednaného zboží.

  • Objednávka do 10.000 Kč - 249 Kč s DPH
  • Objednávka na 10.000 Kč - ZDARMA

 

Doprava zdarma se netýká betonových prvků (betonové podhrabové desky,  a směsí pro přípravu betonu. Zde je cena dopravy kalkulována individuálně.

 

Osobní odběr je samozřejmě ZDARMA vždy.

 

Při instalaci plotů a plotových systémů vám mohou pomoci naše návody.

Co vše je potřeba nakoupit pro stavbu plotu z pozinkovaného pletiva?

V krátkosti se podíváme na to, co je potřebné nakoupit pro stavbu oplocení pozemku z pozinkovaného pletiva. Plot z pozinkovaného pletiva se skládá z plotových sloupků, mezi plotovými sloupky je pomocí napínáku natažený napínací drát. Pro pletivo o výšce 100 cm doporučujeme 2 řady napínacích drátů-dole a nahoře. Pro vyšší pletivo pak 3 řady napínacího drátu-nahoře, uprostřed a dole. Na napínací drát se navěšuje pletivo, ke středovému drátu se pletivo přichytává pomocí vázacího drátu.

Pletivo samotné kolik a co k tomu?

Vybrali jsme si klasické pozinkované čtyřhranné pletivo, toto pletivo je možné před montáží elegantně a nerozpoznatelně spojovat, nebo jej můžeme snadno rozdělovat. Jde tak pomocí jednoduchého zapletení koncového drátu pletiva vytvořit takzvanou "nekonečnou" roli. Návod, jak na to, uvádíme zde na tomto odkazu. Proto délku pletiva volíme dle změřené délky pozemku, žádná věda. Pletivo dodáváme v rolích po 25 metrech.

Plotové sloupky

Plotové sloupky volíme o průměru 38 nebo 48 mm. Do rohů doporučujeme 48 mm, volíme je o 50 cm delší než je výška pletiva. Pokud instalujeme podhrabové desky, tak plotové sloupky volíme ještě  o 30 cm, resp. o 40 cm vyšší v případě podhrabových desek Premium. Plotové sloupky budeme umisťovat každé 2,5 m, Čepičky na plotové sloupky jsou součástí balení. Jaké plotové sloupky doporučujeme zvolit se dozvíte v tomto návodu po kliknutí zde.

Vzpěry pro plotové sloupky

Vzpěry potřebujeme v místech teréních zlomů, v rozích, při změně směru plotu a každých byť rovných 25 m plotu. Pro začátek a konec plotu kupujte vzpěry po jednom kusu, pro každé další místo, kde je nutné vzpěry instalovat doporučujeme vždy 2 plotové vzpěry. U plotových vzpěr volte stejnou nebo nejbližší délku jako plotové sloupky.

Napínací dráty

Napínací dráty zkráceně ND dodáváme ve špulkách o délce 26 m, 52 m a 78 m. V balení je vždy 1 metr napínacího drátu navíc jako rezerva - proto máme balení po 26 m atd. Napínací dráty fungují tak, že se napnou nahoře a dole, a na tyto napínací dráty se navěsí pletivo. Středový napínací drát slouží jako opora pletiva při větru. Napínací dráty potřebujeme ve 2 řadách, horní a dolní pro pletivo do 100 cm výšky, pro výšku pletiva 125 cm stačí také 2, ale pro horské oblasti doporučujeme 3 řady napínacího drátu. Pro výšku pletiva 150 cm a více jsou potřeba 3 napínací dráty-nahoře, uprostřed a dole.

Napínáky napínacích drátů

Napínáky jsou potřeba minimálně 3 na každých 25 m- dle výšky pletiva respektive dle počtu napínacích drátů. V případě, že máte na pozemku terénní zlom, je potřeba kalkulovat s přerušením napínacího drátu-ten musí být stále stejně od země. Proto zkuste na pozemku napnout povázek a podívat se, kde budeme napínací drát ukončovat a navazovat nový, poznáme to tak, že se provázek v určitých místech začne dotýkat země nebo se naopak od země oddálí.

Objímky pro napínáky a vzpěry

Objímkou si chytneme napínák na vršek, střed i spodek plotového sloupku. Dále pomocí objímky přichytíme plotovou vzpěru. Počet koncových objímek je tedy stejný jako počet napínáků. Počet průběžných objímek poloviční oproti počtu průběžných plotových vzpěr. Počet rohových objímek dle počtu rohů.

Úchytky napínacího drátu na sloupky

Úchytky napínacího drátu potřebujeme 2 na jeden sloupek pro pletiva do 100 cm výšky. Pro vyšší pletiva jak 100 cm volíme 3 kusy na jeden sloupek.

Vázací drát

Vázacím drátem navazujeme pletivo k napínacímu drátu, na 2,5 m délky pletiva navazujeme třikrát. Dodáváme v balení po 30 metrech, měl by tedy určitě vystačit, pokud neoplocujete půl království. :)

 

A co když chci ještě podhrabové desky?

Podhrabové desky

Podhrabové desky volíme dle vypočtených počtů mezer mezi plotovými sloupky. Varianty jsou o výšce 20 nebo 30 cm.

Držák vzpěry na podhrabovou desku

Dle počtu vzpěr volíme počet držáků podhrabových desek.

Držáky podhrabových desek

Držáky podhrabových desek potřebujeme průběžné či koncové. Koncové se používají jak pro konec plotu, tak pro terénní odskoky. Tzn pokud máte plot na rovince, postaší vám průběžné držáky a nejčastěji 2 koncové držáky. Pokud překonáváte nějakou terénní nerovnost je potřeba držáků koncových, co odskok to dva držáky.

Samořezné šroubky

Koncové držáky podhrabových desek mají 2 otvory, průběžné pak otvory 4.